Курсы татарского языка -2024 | ИФМК КФУ

Курсы татарского языка -2024

Уважаемые граждане!

Институт филологии и межкультурной коммуникации Казанского федерального университета 7 октября 2024 года открывает интенсивные бесплатные курсы татарского языка для населения Республики Татарстан (начальный и продолжающий уровни), которые продолжатся до 29 ноября 2024 года.

Периодичность занятий – в будние дни 3 раза в неделю с 17.30 ч. по19.45 ч.

По окончании курсов выдается сертификат КФУ с указанием уровня владения татарским языком.

Списки сформированных групп, расписание занятий, номера аудиторий и ФИО преподавателей будут размещены на доске объявлений в фойе 1 этажа Института филологии и межкультурной коммуникации КФУ.

На занятия необходимо принести паспорт (для входа в здание), тетрадь, ручку.

Для регистрации на курсы необходимо пройти по ссылке

Наши контакты:

420021, г. Казань, ул. Татарстан, д.2, тел.: 293-94-52, kmlc@kpfu.ru

Татар теле курслары 2024

Казан федераль университетының Филология һәм мәдәниятара багланышлар институтында Татарстан Республикасы халкы өчен түләүсез татар теле курслары башлана. Бу курслар 2 айга исәпләнелгән, 2024 елның 7 октябрендә башланып, 29 ноябренә кадәр дәвам итәчәк. Тыңлаучылар, тел белү дәрәҗәсенә карап, төркемнәргә бүленәчәк: башлангыч һәм дәвам итүче.

Дәресләрнең вакыты – атнага 3 тапкыр, 17.30 — 19.45.

Курслардан соң, махсус тест үтеп, татар теле курсларын тәмамлау турында сертификат биреләчәк.

Оештырылган төркемнәрнең исемлекләре, дәресләр расписаниесе, аудиторияләрнең номерлары һәм укытучылар турында мәгълүмат КФУның Филология һәм мәдәниятара багланышлар институтының 1 нче катындагы белдерүләр тактасына урнаштырылачак.

Дәресләргә паспорт (бинага керү өчен), дәфтәр, ручка алып килергә кирәк.

Курска язылу өчен, түбәндәге сылтама буенча теркәлү узарга кирәк. https://forms.gle/HJhrJufG6mQDBRnY9

Безнең белән элемтә:

420021, Казан ш., Татарстан ур., 2 нче йорт, тел.: 293-94-52, kmlc@kpfu.ru